Режим роботи магазину:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00

Як очистити фільтр для води: практичні рекомендації

Категорії
Зміст
  1. Як зрозуміти що фільтр потрібно чистити
  2. Як зрозуміти що потрібно чистити фільтр, який вже встановлений і постійно використовується
  3. Чим очистити різні види фільтрів для води
  4. Особливості очищення багатоступеневих систем

Дуже важливо періодично перевірити якість роботи фільтру, особливо якщо у вас модель без індикатора ресурсу очищення води. Справа в тому, що з часом будь-який фільтр необхідно чистити. Особливо якщо вода змінила смак, колір або запах.

У цій статті ми розповімо, як правильно очистити фільтр для води. Розглянемо різні типи фільтрів, тому як у кожного з них свої особливості: розмір, призначення, тип впливу.

Як зрозуміти що фільтр потрібно чистити

Необхідність промивання фільтра і його частота залежать від типу очищення, ступені фільтрації і забрудненості води в вашому регіоні.

Але (!) Будь-який фільтр для води, хоч глечик, хоч зворотний осмос, перед першим використанням потрібно очистити.

1) Фільтр (без картриджа) потрібно помити від бактерій і виробничого пилу в мильній воді.

2) Картридж потрібно замочити в холодній воді на 20 хвилин, а потім промити в чистій воді.

3) Вкрутити касету в отвір воронки до упору. Так невідфільтрованого вода не потраплятиме в нижній глечик.

4) Перші 2-3 порції фільтрованої води злийте. Після цього фільтр готовий до роботи.

Як зрозуміти що потрібно чистити фільтр, який вже встановлений і постійно використовується

Систему фільтрації потрібно очищати, якщо:

  • На стінках з'явилися наліт і бруд. Накопичується при фільтрації, оскільки вода з труб часто містить в собі іржу, пісок, глину, водорості, солі жорсткості, важкі метали. Наліт і бруд потрібно змивати, інакше вода не буде очищатися повністю, може стати каламутною і з неприємним присмаком.
  • Слабкий натиск води. Може бути, якщо фільтр забився великими частками. В такому випадку допоможе очищення фільтра. Якщо причина в низькому тиску, задумайтеся про покупку спеціальної помпи, яка контролює тиск води на вхід в квартиру / будинок.
  • З'явився неприємний запах, змінився колір або смак води. Причина явно в забрудненні. Таку воду небезпечно пити. Рекомендуємо спочатку очистити фільтр самостійно. Якщо не допоможе, замінити фільтруючі елементи (картриджі) на нові.

Перевірку стану фільтра краще робити 1 раз в 1-2 місяці. Якщо у воді багато великих суспензій, перевіряти рекомендовано частіше - 2 рази на місяць.

Чим очистити різні види фільтрів для води

Корпус будь-якого обладнання, а особливо фільтрів глечиків, обов'язково потрібно періодично мити. Ніяких спеціальних засобів не потрібно - помийте спочатку в мильній воді, а потім добре прополощіть під проточною.

Немає проблем з очищенням сітчастих і дискових механічних фільтрів, які утримують механічні частинки. Перш ніж почистити фільтр, перекрийте воду. Дістаньте диски або сітку і почистіть жорсткою щіткою. Після двічі промийте: спочатку в мильній воді, а потім у воді з лимонною кислотою або оцтом. Це потрібно для дезінфекції від шкідливих мікроорганізмів і позбавлення від вапна. Зберіть пристрій, перевірте стан прокладок і при необхідності замініть їх на нові. Не забудьте переконатися у відсутності підтікання.

 

Особливості очищення багатоступеневих систем

Самі по собі системи не миються, а ось окремі види картриджів підлягають очистці. Всі картриджі можна умовно розділити на 3 групи:

1) очищаються;

2) регенеровані;

3) одноразові.

Коротенько розглянемо чи можна очистити вугільний і інші фільтруючі елементи:

●    Поліпропіленові - очищення не підлягають, змінюються на нові.

●    Вугільні (незалежно від вугілля: пресований, брикетований або гранульований) - не чистяться.

●    Іонообмінні типу Fe - одноразові, відновленню не підлягають.

  Іонообмінні на смоле- регенеровані. Це означає, що після промивання 10% розчином кухонної солі такої картридж можна використовувати повторно.

●    Мембрани - одноразові, по закінченню терміну служби змінюються на нові.

Картриджа для фильтров-кувшинов хватает в среднем на 1 месяц, в фильтрах механической очистки — до 6 месяцев. В осмотических системах мембрану придется менять 1 раз в год.

Картриджа для фільтрів-глечиків вистачає в середньому на 1 місяць, в фільтрах механічного очищення - до 6 місяців. У осмотических системах мембрану доведеться міняти 1 раз в рік.

Несвоєчасна заміна картриджа призведе до того, що він почне робити воду ще брудніше. Тому важливо регулярно перевіряти стан фільтра і в разі потреби проводити його очищення. Так ви зможете постійно підтримувати потрібну ступінь очищення води, а сам фільтр прослужить набагато довше.

Якщо картридж потрібно замінити на новий, замовляйте відповідну модель на нашому сайті. В асортименті ви знайдете картриджі для фільтрів будь-якого типу. У каталозі представлено багато моделей. Якщо у вас виникнуть складності зверніться до консультантів. Вони допоможуть підібрати підходящий варіант для вашого пристрою.

 

( 3 )
Рекомендовані товари
Заказ в 1 клік
Заказ в 1 клік
Заказ в 1 клік
Заказ в 1 клік
Заказ в 1 клік
Заказ в 1 клік
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину
За тарифами перевізника
За тарифами перевізника
За тарифами перевізника
За тарифами перевізника
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні